.
  • .

Обласна влада Підтримка зв’язку з бійцями АТО-один з напрямків роботи обласної влади

Під час зустрічі керівників обласної державної адміністрації та обласної ради з учасниками антитерористичної операції, яким встановлено статус інваліда війни І- ІІ групи з нагоди відзначення 25-ї річниці Незалежності України обговорювались нагальні питання, з якими стикаються бійці.
Наразі в області понад 7,5 тис. громадян мають статус учасника бойових дій у зв’язку з проведенням антитерористичної операції на Сході України. Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації.
На державному рівні для учасників АТО реалізуються ряд заходів, спрямованих на адаптацію захисників до мирного життя з медичної реабілітації;  соціальної та професійної адаптації;  психологічної реабілітації; санаторно-курортного лікування; забезпечення технічними засобами реабілітації, житлом, земельними ділянками.
З метою підвищення рівня соціального захисту учасників антитерорисчтної операції, вивчення та вирішення нагальних проблем в області створені обласний, міські та районні Центри допомоги учасникам антитерористичної операції. До роботи залучаються представники громадських організацій та волонтери.
За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, вивчаючи та враховуючи потреби учасників АТО, обласна державна адміністрація ініціювала перед обласною радою прийняття заходів щодо соціальної підтримки учасників АТО в рамках обласної програми «Назустріч людям». Також в містах та районах області прийняті місцеві програми, якими  передбачено кошти у сумі понад 11,5 мільйонів гривень на надання матеріальної допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих, надання адресної допомоги на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги, лікування, протезування, зубопротезування, компенсацію на пільговий проїзд.
За даними Департамену соціального захисту, станом на 01.08.2016 до закладів охорони здоров’я  області 3930 військовослужбовців звернулися за медичною допомогою, з них демобілізованих – 629 осіб; госпіталізовано 1918 осіб, із них демобілізованих – 201 особа. Пройшли профілактичні огляди 1450 демобілізованих бійців. До медико-соціальних експертних комісій звернулось 86 військовослужбовців, з них 51 встановлено групи інвалідності. У першому півріччі 2016 року з області на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ направлено 324 учасника АТО, послугами санаторно-курортного лікування забезпечено 76 учасників АТО, професійне навчання проходять 127 осіб.
Зінаїда Бойко наголосила, що на теперішній час одним із пріоритетних напрямів роботи обласної державної адміністрації є підтримка демобілізованих учасників АТО у їх соціальній адаптації до мирного життя та повернення до трудової діяльності.

Підпишіться на наш відеоканал