Єдина Країна! Единая Страна! Виноградне вино в домашніх умовах
 

Запорізька правда

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Головна

Виноградне вино в домашніх умовах

E-mail Друк PDF

Доброго дня, дорога редакціє газети "Запорізька правда"! Прошу, надрукуйте в газеті, як виготовити вино з винограду в домашніх умовах. Олексій Сірик, ветеран війни і праці, село Новоукраїнка Вільнянського району

 

Шановний Олексію Івановичу! Особливого секрету в приготуванні вина з винограду немає. Не дарма його знали ще в Стародавній Греції і навіть Давньому Єгипті. Це - один із найстародавніших рецептів напоїв на землі. У давнину виноградне вино замінювало людям решту практично всіх напоїв, оскільки й вода, й соки мали звичай псуватися, адже ні пастеризації, ні холодильників ще не було. Але не забувайте, що вино тоді пили дуже сильно розбавленим. Фактично, у воду додавали трохи вина, щоб вона не псувалася.

Отже, перше, що необхідно зробити, - це правильно підготувати ягоди. Виноград потрібно відокремити від кетягів і ретельно перебрати. Якщо у вино потраплять гнилі, зіпсовані або червиві ягоди, воно саме стане неякісним.

Мити ягоди особливо ретельно не потрібно, тільки якщо ви їх умудрилися самі чим-небудь дуже забруднити. На шкірці винограду багато різноманітних грибків, які сприяють бродінню. Ретельно вимитий виноград бродить гірше.

Наступний етап - вичавлювання ягід. Ви, звичайно, знаєте, що справжні винороби давлять ягоди ногами. Отже, ви теж можете спробувати. І боятися тут нічого. Головне - щоб ноги були чистими. Інші способи - качалкою чи макогоном в емальованій каструлі, соковитискачем.

Що стосується - бродіння. Сік, що утворився, потрібно перелити у великі скляні бутлі, знову ж таки, чисті. За бажанням, можете його заздалегідь процідити, тобто видалити з нього мезгу (шкірку і м'якоть розчавлених ягід). У цьому випадку у вас вийде біле вино, навіть якщо виноград був червоним. Але знайте, що набагато корисніше для організму вино, приготоване без видалення шкірки і кісточок винограду.

Наливайте сік у бутель, але не до "шийки". Вину потрібне місце, щоб "грати". Залиште близько третини або чверть об'єму порожньою. Далі бутель потрібно заткнути пробкою з протягнутою в неї трубкою. Можна, наприклад, узяти її від крапельниці, яку можна придбати в аптеці. А товстою голкою легко буде проткнути пробку. Другий кінець трубки потрібно опустити в банку з водою. Робиться це для того, щоб із вина в процесі бродіння виходив газ. Це називається водяним замком. У пробку протягується металева трубка (скажімо, та ж таки голка від крапельниці), протягується вона наскрізь, через неї повинен виходити газ. На зовнішньому боці пробки, тій, що буде обернена вгору, на металеву трубку надягається гнучка трубка, другий кінець якої опускається у воду. На внутрішній же стороні пробки до трубки нічого не кріпиться.

Опустивши кінець трубки у воду, ми з вами добилися того, що через трубку в бутель не надходитиме повітря. Але воно може надходити й через саму пробку. Тому її потрібно загерметизувати. Для цього слід узяти свічку, запалити її й облити воском усю пробку разом із краями бутля і з'єднаннями трубки. Тепер можна відправити бутлі бродити де-небудь у прохолодному місці, скажімо, в підвалі гаража, дачі, заміського будинку. А якщо вина не багато, то можна і в холодильнику. Головне, щоб температура була близько +5°С. У принципі, вино може бродити й при вищій температурі, але результат буде непередбачуваний.

Як тільки з'явиться осад і припиняться бульбашки, молоде виноградне вино готове. Це відбудеться місяців за 2-3. Точніше, вино буде майже готове. Його ще потрібно дуже обережно профільтрувати: процідіть через марлю в чистий посуд.