Єдина Країна! Единая Страна! Із Різдвом Христовим вітаємо усіх!
 

Запорізька правда

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Головна

Із Різдвом Христовим вітаємо усіх!

E-mail Друк PDF

Із Різдвом Христовим вітаємо усіх!Сьогодні - Святий вечір (Святвечір), а завтра - Різдво Христове. Для нашого народу це - один із найбільших празників у році. Українське Різдво-Коляда - це хвала Господу-Творцю, свято народження Світла (Сонця), пізніше - Різдва Ісуса Христа.

Святий Вечір у народі вважається містичним. Думка про присутність Господа на Святій вечері переважає всі інші. Вважається, що цього вечора приходять в оселю й душі померлих. Тому господар, набираючи першу ложку куті, каже: "Мертвим - Царство Небесне, а нам - вік та здоров'я". Відзначається Святий вечір перед Різдвом. На святковий стіл виставляється 12 пісних страв - за числом місяців у році й апостолів Ісуса Христа. Обов'язковими стравами повинні бути кутя й узвар (плоди поля й саду).

Наш народ із давніх-давен - хлібороб. Саме тому його обряди ритуальні для селянської праці. У них відтворюються сподівання на щедрий урожай і приплід худоби. Перед тим, як сісти за святковий стіл, господар відчиняє хатні двері й гукає Мороза: "Іди до нас кутю їсти!", повторює запрошення тричі, а далі: "Не йдеш? То й не приходь на наші поля й сади, не морозь нам ні хлібів, ні овочів, ні худоби!". Потім так само закликає до хати Вовка, а як той не з'являється, каже, щоб не йшов цілий рік і не брав ні телят, ні овець, ні кіз.

Увечері діти носять вечерю хрещеним батькам, близьким родичам. За це отримують подарунки. Ватаги колядників (вертепи) обходять село, вітають господарів із народженням Месії.

Наступного дня - Різдво. Люди, які постили, цього дня розговляються - всім дозволяється їсти будь-які страви. Цього дня вітаються: "Христос народився. Славімо його!". Адже народилося "нове" Сонце - день більшає, ночі меншають. Незабаром прокинеться вся природа. Тож радіймо цьому народженню, славімо Сина Божого.

Пилип ЮРИК, “Запорізька правда”

 

 

Дорогі земляки!

Сердечно вітаємо вас зі святом Різдва Христового!

Це свято наповнює душу найсвітлішими почуттями. Воно несе з собою тепло, любов, добро і милосердя. Тож поділіться цими почуттями з рідними та близькими, і світ навколо нас стане кращим.

У ці дні ми традиційно відвідуємо батьків, зустрічаємося з  хресниками, проводимо час зі своїми дітьми. Адже за повсякденними  турботами не завжди маємо можливість для цих простих, але таких важливих справ.

На Святе Різдво, як ніколи, усвідомлюємо значення найголовніших цінностей у житті - міцної і дружної родини, миру і злагоди на рідній землі. Цінуйте тих, хто завжди поруч з вами!

Бажаємо, щоб оптимізм та віра у свої сили ніколи не залишали вас, хай щастить у всіх добрих починаннях, а у сім'ї панують взаєморозуміння, злагода і благополуччя!

З Різдвом Христовим! Добрих справ!

Борис ПЕТРОВ,                                 Павло МАТВІЄНКО,

ГОЛОВА ЗАПОРІЗЬКОЇ                    ГОЛОВА ЗАПОРІЗЬКОЇ

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ              ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

Дорогі запоріжці!

Від щирого серця поздоровляю вас із Різдвом Христовим і Новим, 2011 роком! Різдво Христове - це подія космічного характеру, яку весь старозавітний світ чекав із великим нетерпінням, прийнявши в пророцтвах обіцяння Божі про народження на землі рятівника й визволителя людства. З народженням рятівника весь світ змінився, а Божественна благодать перетворила весь Всесвіт.

Бажаю, щоб життєвий шлях кожного з вас був осяяний нетлінним світлом зірки Різдва! Нехай з Божою допомогою зникнуть всі труднощі й печалі, щоб у наступному році ніщо не відволікало нас від служіння Богові й ближньому! Нехай Всемилостивий Господь помилує і врятує всіх вас! Зі святом, дорогі мої!

Високопреосвященний Лука -

Архієпископ Запорізький і Мелітопольський

 

Різдвяне послання Високопреосвященнійшого Григорія, Архієпископа Запорізького і Мелітопольського Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату

 

Богом возлюблені Браття і Сестри!

Христос Народився! Славімо Його!

Ми знову разом з вами дочекалися свята Різдва Христового. У ці радісні та святкові дні я бажаю всім Божої допомоги, Божої єдності в молитві. Бажаю не розривати тіло Христове - Церкву Христову на частини, лише молитися спільно,благаючи миру, злагоди, добра для ближнього свого. Як найближче приймати до серця свого Божі слова - Не суди - судимий не будеш. Наша справа, дітей Божих - молитися, а Господь суддя правди, Він нас розсудить. За зло - покарає, за добро - нагородить. Хочеться мені пояснити всім, хто називає себе віруючою людиною і запалює свічку як жертву Богу. Саме перше, поки не загориться ваше серце справедливою любов'ю до ближнього свого, свічка, запалена вами, горітиме не як жертва Богу, а горітиме як огонь, що пожирає все неосвячене. Тому хочу всім побажати справжньої християнської любові до ближнього свого, до Бога, до неньки -України.

Бажаю всім веселих свят і Божого благословення!

Нехай Мати Божа своїм омофором оберігає нас від всякого зла.

Христос Народився! Славімо Його!

З любов'ю у Христі-ІсусІ,

Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Григорій

м.Запоріжжя Різдво Христове 2010/2011 pp. Б.