.
  • .

Голова Гуляйпільскої районної ради Анатолій Клешня: «Прагну, щоб у людей в районі було достойне буття»

Анатолій Клешня очолює Гуляйпільський район з 2015 року. У травні Президент призначив його головою Гуляйпільської районної державної адміністрації. А у грудні цього ж року земляки виразили йому довіру і обрали головою Гуляйпільської районної ради. Так до квітня 2016-го він фактично обіймав обидві посади і був керівником району з подвійним ступенем відповідальності. Втім, навіть після призначення нового голови РДА, ситуація для Анатолія Григоровича практично не змінилася, адже ще чимало проблем в районі потребують свого рішення. Тож доводиться працювати із подвійним навантаженням - з раннього ранку до пізнього вечора, без вихідних та без відпусток, «крутитися, як білка в колесі».


Про пріоритети в роботі та результати діяльності наша розмова із головою Гуляйпільської райради Анатолієм Клешнею.


- Анатолію Григоровичу, яке місце у вашому серці належить Гуляйпіллю і гуляйпільцям?
- Гуляйпілля для мене не просто рідна домівка. Тут відбулося моє становлення як особистості. Тут, я закінчив школу і у пересувній механізованій колонні №121 тресту «Запоріжсільгоспбуд» у далекому 1975-ому розпочав свій трудовий шлях учнем муляра і доріс до начальника відділу капітального будівництва Гуляйпільського дослідно-експериментального заводу сільгоспмашин. Далі працював на різних керівних посадах у приватному секторі, а також заступником голови райдержадміністрації. Потім понад 5 років працював на ПРАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», був начальником відділу капітального будівництва. Я вдячний землякам-гуляйпільцям за те, що всі ці роки були поруч, допомагали, наставляли, підтримували, коли треба, сварили, давали зауваження. Це моя родина, і цим все сказано.


- Коли обіймали фактично одразу дві вищі посади в районі, що для Вас було найважчим?
- Спочатку, з травня 2015, працював головою РДА без першого заступника, а коли обрали головою райради, додалося значно більше роботи. Тоді ж, крім вирішення питань з життєдіяльності установ та закладів району, треба було забезпечити також утримання трьох блокпостів, що знаходилися на території району, виконати завдання облдержадміністрації з будівництва ВОП в районі с. Старогнатівка Донецької області, до того ж провести реконструкцію приміщень тваринницького комплексу під казарму для воїнів ЗСУ України в одному із сіл району. Потім, на посаді голови районної ради, довелося взяти на себе виконання додаткових функцій, не передбачених повноваженнями і якими раніше районна рада, наприклад підготовкою проектно - кошторисної документації, не опікувалася. До речі, ще і до теперішнього часу у мене немає заступника, як у попередніх голів районної ради. А отже ступінь навантаження і відповідальності не змінився.


- Як оцінюєте здобутки району за весь період під Вашим керівництвом?
- Для мене в пріоритеті потреби простих гуляйпільців, керівників установ та закладів, вирішення їх нагальних проблем які накопичились за багато років. Головне і вкрай важливе, вважаю, що у наш дуже непростий час нам вдалося не допустити недофінансування закладів та установ освіти, культури та медицини. Щоб не залишити працівників бюджетної сфери без зарплат та без енергоносіїв з районного бюджету цього року вже виділено медикам майже 1,55 млн. грн. та освітянам майже 1,3 млн. грн.


Також реальним здобутком є й те, що за такий короткий термін району вдалося провести величезну роботу з ремонту, реконструкції цілого ряду шкіл і дитячих садочків – у багатьох встановлені нові енергозберігаючі вікна, відремонтовані покрівлі, реконструйовані і переведені на альтернативне паливо котельні і системи опалення, внутрішні комунікації тощо. Втім, залишається ще чимало роботи. Райрадою вже підготовлена відповідна документація для виконання аналогічних робіт у 2017році й в інших шкільних і дошкільних закладах, у районному краєзнавчому музеї, центрі дитячою та юнацької творчості, установах медицини та культури. Також, 2016році дитячі садки району за кошти районного бюджету в сумі майже 500,0тис.грн. провели оновлення яке не отримували багато років: закупили комп’ютерну та побутову техніку, білизну та інше. Крім того, у 2016 році придбали на умовах співфінансування з обласним бюджетом шкільний автобус на 30 місць для освітніх закладів району. Придбали і нове друкарське обладнання для районного КП «Друкарня», що дасть можливість підприємству заробляти кошти.


- Яку допомогу район реально отримує від обласних посадовців і народних обранців?
-У минулому році за сприяння народного депутата України Володимира Кривохатька район отримав державну субвенцію в обсязі 700 тис. грн. на медичне обладнання -електрокардіографи, інгалятори, холодильники, стерилізатори та інше для КУ «Гуляйпільська центральна районна лікарня» та КЗ «Гуляйпільський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» Ці кошти значно вплинули на поліпшення надання якісних медичних послуг. А також 200 тис.грн. - на комп’ютерний клас для КЗ «Гуляйпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1». Завдяки першому заступнику голови Запорізької облдержадміністрації Дмитру Давтяну, район отримав кошти з обласного бюджету в сумі 204 тис. грн. на закупівлю комп’ютерного класу для КЗ «Верхньотерсянська ЗОШ І-ІІІ ступенів» та 250 тис.грн. для придбання спеціального медичного автомобіля для КЗ «Гуляйпільський районний центр первинної медико – санітарної допомоги». З районного бюджету були виділені кошти на співфінансування. Обладнання та автомобіль придбані. Також ще минулого року районною радою спільно з УКБ облдержадміністрації відкоригована проектно-кошторисна документація по об’єктам «Розширення очисних споруд» та «Будівництво полігону твердих побутових відходів» в м. Гуляйполе. Питання закінчення будівництва очисних споруд та полігону є надважливим для міста. Об’єкти будуються з 2010р. та 2012 року відповідно, а з 2013р. будівництво було припинено і тільки зараз відновлюється.


- Які завдання у Вас сьогодні на черзі денній?
- До Запорізької облдержадміністрації та Запорізької облради подані пропозиції з розміщення нового промислового виробництва на вільних земельних ділянках в районі. На одній із них розпочато передпроектні роботи з розробленням детального плану території сонячної електростанції. Нове підприємство в майбутньому – це додаткові надходження до бюджету і, головне, суттєве покращення критичної ситуації на ринку праці, так як у нашому районі люди потрепають від безробіття. Також спільно з облдержадміністрацією намагаємося дати раду незавершеному об’єкту будівництва «Підвідний газопровід до сіл Успенівка, Рівнопілля, Малинівка, Полтавка, Червоне». Добудова вищезазначених магістральних газопроводів, будівництво яких розпочато в 2012р. і припинено в 2013р., є також важливим для району. Паралельно з будівництвом магістральних газопроводів, люди взяли кредити та за власні величезні кошти побудували вуличні газопроводи, переобладнали свої будинки на газове опалення. І я розумію біль цих людей і постійні питання - хто винен і що робити? Це одне з найболючіших питань. Необхідно обов’язково добудувати ці магістральні газопроводи. Ще одне нагальне і найболючіше для району питання - стан автодоріг між населеними пунктами. В більшості вони непроїзні через величезні вибоїни, а на багатьох ділянках автодоріг загального користування в напрямках міст Дніпро та Донецьк – їх можна сказати просто вже немає. Нажаль навіть ті невеликі кошти, що виділяються Службою автомобільних доріг у Запорізькій області на ремонт автодоріг загального користування та місцевими радами на ремонт комунальних автодоріг, важко освоїти в повному обсязі та як наша філія «Гуляйпільський райавтодор» потребує термінової фінансової та матеріально технічної допомоги. Нагальним питанням є також відновлення роботи асфальтобетонного заводу, що у селищі Залізничне, це дало б змогу якісніше та в більших об’ємах проводити ремонтні роботи.


- У країні триває процес децентралізації. Що відбувається в районі у цій царині?
- Я є палким прихильником створення єдиної громади в районі на базі всіх двадцяти місцевих рад і відстоював це на різних нарадах. Єдина громада, на мій погляд –це найбільш економічно доцільний і прийнятий для людей району варіант. Єдина громада також здатна виконувати всі необхідні функції з надання відповідних послуг, оскільки вже має адміністративний, фінансовий ресурс та інфраструктуру, яку б необхідно було б вдосконалили чи зміцнити, а не створювати в більшості з «нуля». Та і район наш один з найвіддаленіших в області, де проживає набагато менше населення, чим наприклад у Пологівському чи Оріхівському – що є також аргументом до єдиної громади. При єдиній громаді, використовуючи переваги децентралізації, можна буде швидко навести лад з медичним обслуговуванням, ремонтом автодоріг, налагодити автобусне сполучення. Людей менше цікавить скільки буде громад, але їм не байдуже, як працюватимуть школи, дитячі садки чи як отримати різні послуги. Разом з тим, гуляйпільці вже визначилися у цьому питанні. Тож після виборів 30 квітня цього року до Гуляйпільської об’єднаної територіальної громади на базі семи місцевих рад, треба розв’язати з максимальною користю для людей непрості питання, пов’язані з її становленням.


- Я знаю, що Ви прийняли рішення не йти на вибори голови громади, хоч мабуть мали б великі шанси на перемогу. Чому?
Демократичним силам району, які мають державницькі погляди і які є патріотами України - не вдалося висунути єдиного кандидата і я не хочу і не маю право ще більше розтягувати голоси, так як це може привести до перемоги головних претендентів від «іншої сторони» яких підтримує, нажаль, великий бізнес та…


Розмову вела Наталія Зворигіна

Підпишіться на наш відеоканал