.
  • .

«Батьківщина» продовжує боротьбу за справедливість і народовладдя

Хід пленарного засідання дванадцятої сесії Запорізької обласної ради засвідчив, що більшість депутатів, незалежно від їх партійної приналежності, є прибічниками здорового глузду та захисниками

інтересів простого народу.
Членам фракції «Батьківщини» було приємно відмітити, що у принципових питаннях захисту від бездумного розпродажу сільськогосподарської землі та маніпуляцій влади при підведенні підсумків виборів до об’єднаних громад, ми знаходимо підтримку у своїх колег. Зокрема, вони морально підтримали наш заклик до влади не займатись «політичним рейдерством», переманюючи до себе переможців на останніх виборах, і приписуючи собі неіснуючі перемоги, як це колись робила сумнозвісна Партія регіонів.

 

Особливо ж важливим є майже повна одностайність депутатського корпусу у питанні впровадження ринку землі. Не тільки представники інших фракцій, але й навіть керівництво обласної ради відкрито висловилось за розгортання з цього приводу широкої дискусії серед депутатського корпусу місцевих рад.

Нагадаю, що фракція «Батьківщини» протягом останнього року послідовно аргументувала необхідність дотримання в цьому питанні принципів демократії і народовладдя. Адже згідно Конституції України наші чорноземи є власністю українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. А ще це фактично єдина цінність, яка залишилась у власності простих громадян.
Відповідно тільки народ може вирішити, чи варто під час війни та соціально-економічної кризи братися за розпродаж вітчизняних чорноземів. Доки українці самі не вирішили, чи хочуть робити землю товаром, Верховна Рада не має ані політичного, ані морального права приймати закон про обіг сільськогосподарських земель.

Не кажу вже про те, що країна сьогодні не готова до впровадження повноцінного ринку землі ні законодавчо, ні організаційно. Як прибічники, так і противники вільного ринку земель не мають остаточної відповіді на елементарні питання його функціонування. Хто матиме право купувати землю? Який граничний розмір купівлі? Чи буде першочергове право на купівлю у добросовісних орендаторів, які роками справно сплачували усі належні податки і збори, платили за пай, зберігали родючість ґрунтів? Якщо мораторій буде знято, селянам нічого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі.

Ще в 1930-х роках Сталін зрозумів, що українців можна знищити, лише відібравши в них волю і землю. Він так і вчинив, тому на три покоління практично зникла українська нація. Нині, у XXI столітті, чинна влада, прикриваючись вимогами МВФ, має намір до кінця року відмовитися від мораторію на продаж сільськогосподарських земель та пустити з молотка безцінний скарб країни. При цьому навіть не вважає за потрібне провести обговорення цієї гострої проблеми на загальнонаціональному рівні.
Тому ми глибоко переконані: всеукраїнський референдум щодо питання продажу землі – єдиний мирний та цивілізований спосіб врегулювання цієї болючої для всієї країни проблеми.

Олександр Старух,
Голова фракції ВО «Батьківщина»
Запорізької обласної ради

Підпишіться на наш відеоканал