.
  • .

Дехто подумки вже у Портленді

У легкоатлетиЧному манежі ПАТ "Запоріжсталь" відбувся командний чемпіонат України, учасники якого показали низку високих результатів.

Вже перший день змагань ознаменувався юніорським рекордом України, найкращим результатом сезону у світі та виконанням двома атлетками нормативів на чемпіонат світу-2016. Юніорський рекорд країни у п'ятиборстві встановила 16-річна броварчанка Аліна Шух. Підсумок виступу переможниці змагань Анастасії Мохнюк також заслуговує на увагу. 4745 очок - це найкращий результат сезону у світі.

Результати світового рівня показали дві найкращі учасниці фінального забігу на 60 метрів. Бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 та чемпіонату світу-2011 у складі естафетного квартету 4х100 м запоріжанка Олеся Повх та чемпіонка Всесвітньої універсіади-2013 харків'янка Наталія Погребняк підтвердили свої високі результати на національному рівні. Погребняк виграла командний чемпіонат України з часом 7,18 секунди, Повх стала другою - 7,23.

"Це мій перший офіційний старт нинішнього року, і особливих завдань ми не ставили, - розповіла Олеся прес-службі ФЛАУ. - Після цього плануємо п'ять-шість міжнародних стартів. Серед них, зокрема, змагання у Мондевіллі 6 лютого і в Обоні 9 лютого, після цього - турніри в Ірландії та у Стокгольмі. А потім - чемпіонат України у Сумах (25 - 27 лютого). Саме після нього маємо вирішити, чи їхати у Портленд.

Серед інших видів програми відзначимо цікаве суперництво чоловіків у стрибках у довжину, в яке втрутився запорізький багатоборець, срібний призер чемпіонату світу-2012 Олексій Касьянов. Він поки що відпрацьовує окремі види, одним із яких є стрибки у довжину. В рідному Запоріжжі Олексій довго лідирував. Його результат другий - 7 м 67 м. Третій результат Олексій показав

у фінальному забігу на 60 м з бар'єрами.

Призерка молодіжного чемпіонату Європи-2015 запоріжанка Анастасія Ткачук виграла забіг на 1500 метрів (4 хвилини 21,28 секунди), а другою на цій дистанції була ще одна наша землячка Олена Жушман, чий час був гіршим лише на 2,19 секунди.

Другого дня в бігу на 800 метрів фінішувала другою Анастасія Ткачук - 2 хвилини 06,73 секунди.

У стрибках у висоту серед жінок після півторарічної перерви з'явилася наша колишня землячка бронзова призерка Олімпійських ігор-2004 Віта Стьопіна. Миколаївська атлетка нещодавно оголосила про завершення кар'єри, але, опинившись у рідному Запоріжжі, не втрималася й вирішила знову вийти у сектор. 1 м 75 см - з таким результатом завершила Віта змагання.

Цікавими вийшли змагання естафетних команд (200 + 400 + 600 + 800 м). У жінок на останніх метрах команда Черкаської області випередила господарок, які виступали таким складом: Анастасія Бризгіна, Ольга Борисенко-Пушкіна, Юлія Пікалова, Діана Богатир.

Запорізькі легкоатлети вибороли ще п'ять нагород. Роман Кравцов (ШВСМ) став володарем "золота" на спринтерській дистанції 60 м з результатом 6,81 секунди. Лише 0,01 секунди поступився йому металургівець Володимир Павленко. Срібним призером на дистанції 400 м став Володимир Бураков, "бронза" в активі Юлії Башманової (60 метрів з бар'єрами). У командному чемпіонаті Україні з семиборства Артур Суюнов посів друге місце, показавши кращі результати у стрибках у довжину та штовханні ядра.

У загальнокомандному заліку збірна Запорізької області посіла четверте місце.

На цьому легкоатлетичне життя в нашому обласному центрі не закінчилося. Провідні спринтери тут залишилися на збори, а юні атлети (1999 року народження та молодші) минулої суботи розпочали боротьбу за нагороди юнацького чемпіонату України.

На цих змаганнях, які зібрали 663 атлети, двічі відзначилася вихованка тренерів Сергія Нєчти та Галини Місірук бігунка Наталія Дерев'янко, котра перемогла на дистанції 800 м з часом 2 хвилини 15,73 секунди й посіла третє місце на дистанції 1500 м. Можна стверджувати, що вона є найвірогіднішою кандидаткою на участь у юнацькому чемпіонаті Європи, який у липні відбудеться в Тбілісі, та, безумовно, стартуватиме на міжнародній матчевій зустрічі юнацьких збірних України, Туреччини та Білорусі, що пройде 24 квітня у Луцьку.