.
  • .

Ількер Айджі: «Україна продовжує залишатися перспективним напрямком»

Виступаючи на міжнародному інвестиційному InCo Форумі голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль заявив, що сьогодні у Запоріжжя є шанс перетворитися на великий авіаційний пасажирський вузол Південного-Сходу України. У планах запорізької влади провести масштабну реконструкцію аеропорту, як за бюджетні, так і за інвесторські кошти. Кілька авіакомпаній, в тому числі іноземних, вже здійснюють регулярні рейси із Запоріжжя. Серед них - найбільший турецький авіаперевізник - Turkish Airlines. Нещодавно авіакомпанія зібрала прес-конференцію для ЗМІ Південної і Східної Європи в головному офісі компанії в Стамбулі. Йшлося, зокрема, і про Запоріжжя, яке розглядається, як один з основних напрямків в Україні, не дивлячись на всі проблеми, пов'язані з близькістю до АТО і кризою в економіці.
Оцінюючи перспективи України на ринку авіаперевезень, голова ради директорів Turkish Airlines Ількер Айджі заявив «Україна - відмінний напрямок. Ми сусіди. Наші берега виходять на одне море. У нас багато спільного. І тому ми до вас літаємо. І будемо літати. Я вірю в прекрасну країну Україну! ». Говорячи про ризики, топ-менеджер підкреслив, що вони ретельно прораховуються перед заходом на той чи інший ринок, а потім приймають бізнес-план.
Україна традиційно має з Туреччиною економічні та гуманітарні зв'язки, величезна кількість українських туристів відвідують Туреччину щороку. Цей потік зменшився після терактів і липневої спроби перевороту тому зараз включені додаткові механізми забезпечення безпеки. Про це Ількер Айджі розповів в першу чергу. Він підкреслив, що тероризм - це виклик не тільки для Туреччини, це глобальна проблема, яку можна вирішити лише спільними зусиллями, і поінформував про нові, підвищені заходи безпеки, встановлених зараз в стамбульському аеропорту. За його словами, аеропортівські підрозділи працюють в тісному контакті зі спецслужбами, майже щодня впроваджуються нові технології в сфері безпеки.
«Якщо у спекотний день ми фіксуємо  пасажира в не по сезону застебнутому верхньому одязі,  - це вже сигнал до понад пильності», - заявив пан Айджі.
На думку керівника компанії, Туреччина утримує лідерське місце, як  у туристичній, так  і у транзитній галузях попри  недавні виклики. З огляду на значення міжнародного аеропорту імені Ататюрка, як найбільшого транзитного вузла, ведуча турецька авіакомпанія відновила більшість своїх рейсів буквально на наступний день після подій 15 липня, цього дня  там відбувся теракт,  а ще через день відновила авіаційне сполучення з США. Turkish Airlines чітко продемонструвала свою лояльність до пасажирів при поверненні квитків або зміну дати вильоту без будь-яких додаткових платежів. Це обійшлося компанії в 40 млн доларів.
Ількер Айджі вважає, що нічого не може завадити планам Turkish Airlines. Айджі заявив, що до кінця року планується довести пасажирооборот до 64 мільйона чоловік, перевищивши показники минулого року. Сьогодні аеропорт імені Ататюрка - третій в Європі за кількістю обслуговуваних пасажирів. За цим показником Стамбул недавно обігнав франкфуртський аеропорт.
«Пасажири, як  і раніше,  вважають кращою компанію  Turkish Airlines, а аеропорт Ататюрка б'є рекорди за обсягами пасажирських перевезень. Після спроби військового перевороту транзитний пасажирооборот не знизився, скоротився лише до певної міри потік пасажирів прямих рейсів. Процентне співвідношення залишається незмінним - 40 на 60 на користь транзитних пасажирів. Втрати в категорії прямих рейсів відшкодовуються за рахунок нарощування транзитних авіаперевезень», - роз'яснив керівник компанії.
Сьогодні з транзитною пересадкою в Стамбулі не тільки жителі нашого регіону, а й сусідніх областей, можуть літати прямо із Запоріжжя в 291 напрямку по всьому світу. За цим показником Turkish Airlines займають лідируюче місце серед світових авіакомпаній.
Ількер Айджі також поінформував журналістів, що на початку 2018 року відкриється новий, третій, аеропорт Стамбула. Перша його черга буде пропускати до 90 мільйонів пасажирів на рік, з введенням другої черги пасажиропотік може досягти 150 мільйонів.
Turkish Airlines вже шість років поспіль утримує звання кращої авіакомпанії Європи. Пан Айджі нагадав про гнучку маркетингову політику компанії. Так, в середньому тарифна частина квитка Turkish Airlines становить 130-150 доларів, тоді, як у Lufthansa це близько 225 доларів.
«Наші відносини з пасажирами - довга подорож. Ми не називаємо пасажирів клієнтами, для нас все вони - гості », - запевнив голова ради директорів Turkish Airlines

Олександр Павлов спеціально для «Запорізької правди»

Підпишіться на наш відеоканал