.
  • .

Будівництво першої в СНД електростанції на біомасі

На території Запорізької області незабаром з’явиться надсучасна електростанція на біомасі потужністю 10 МВт.

Меморандум про взаєморозуміння із цього питання підписали сьогодні перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, перший заступник голови Запорізької ОДА Дмитро Давтян та представник компанії Daewon GSI (Республіка Корея) Джанг Усук.
За словами корейської сторони, це буде перший подібний проект на території СНД. Інвестор, якого Запорізька обласна влада залучила до співпраці, планує вкласти у реалізацію проекту не менш, ніж $33,5 млн.
- В гривневому еквіваленті сума інвестицій в проектування і будівництво електростанції перевищує 800 млн. грн. Це – один з найпотужніших проектів, які в Запорізькій області реалізовувались останнім часом. Скажу відверто: підписання Меморандуму про взаєморозуміння з всесвітньо відомою компанією є стимулом для нас, запоріжців, і чітким меседжем для внутрішніх та іноземних інвесторів. Можу вас запевнити: Запорізька обласна рада, яка відповідає за розвиток територій і зацікавлена в залученні сучасних технологічних рішень, гарантує компанії Daewon GSI цілковите сприяння і допомогу у вирішенні адміністративних питань, - зазначив Єгор Семенков.
За попередніми даними, установки майбутньої електростанції будуть розміщені на території села Біленьке Запорізького району, а електроенергія, що вироблятиметься з відходів сільгоспвиробництва, може бути розподілена на сусідні села і райони. За інформацією корейських спеціалістів, електрику будуть перетворювати на тепло і гарячу воду для населення.
Крім покращення інфраструктури сіл, для обласної влади принциповим  є створення нових робочих місць для селян і податкові надходження, які отримуватимуть бюджет громади, бюджет області, бюджет країни, - підкреслив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков і висловив впевненість, що Меморандум про взаєморозуміння, який сьогодні було підписано, стане кроком для довгострокового плідного співробітництва Запорізької області і компанії Daewon GSI.

Підпишіться на наш відеоканал