.
  • .

«ЗалК»: відновлення виробництва алюмінієвої катанки

Перспективи розвитку ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» та запуск виробництва цеху катанки розглядалися під час робочої поїздки на підприємство заступника голови облдержадміністрації Бориса Борисова та директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Андрія Антонова, яка відбулася за дорученням голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

Про це повідомляє Управління у справах преси та інформації
Слід зазначити, що у 2014 році було законсервовано виробництво алюмінієвої катанки. Наразі керівництвом комбінату спільно з обласною владою зроблено перші кроки щодо реалізації перспективного плану розвитку стратегічно важливого підприємства, яке було відоме на світовому ринку.
За словами генерального директора ПАТ «ЗАлК» Дмитра Лобікова, комбінат був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, легованих сплавів на його основі, кристалічного кремнію, феросиліцію та силуміну. Тут здійснювався повний металургійний цикл.
- Ми розпочали процес відновлення підприємства, наша головна мета – відновити потужності та його виробничі можливості. Лінії алюмінієвої катанки відповідають усім світовим стандартам, такої продукції немає на жодному заводі. Нашу продукцію використовують кабельні заводи України. За цей час ми втратили провідні місця на ринку Європи, проте за умови відновлення виробництва цей сегмент ми заповнимо. Запуск виробництва цеху катанки – це перший крок до відновлення комбінату. Ми обов’язково відродимо минулу славу ЗАлКу. Були спроби розхитати у нас ситуацію, але обласна влада вчасно втрутилися та надала підтримку. Наразі ми готові до відкриття виробничої дільниці. Підтримку влади ми відчуваємо, тому обов’язково виправдаємо довіру, - зазначив Дмитро Лобіков.
Обласна влада надалі буде підтримувати не тільки окремий завод, а й усю металургійну галузь регіону.
- Запуск виробництва алюмінієвої катанки - це тенденція до відновлення діяльності всього комбінату. Ми побачили, що наші плани втілюються в життя. Найближчим часом виробництво буде розпочато. Це знаково для всієї області. Запуск виробництва цеху – це лише перший крок. Влада буде всіма силами намагатися створити в регіоні клімат, сприятливий для промисловості, щоб розвивати та підтримувати виробничі потужності. Головна наша мета – відродити підприємства та налагодити виробництво, - підкреслив Борис Борисов.
Наразі на комбінаті проводяться необхідні роботи для запуску виробництва алюмінієвої катанки, який заплановано на серпень цього року.

Підпишіться на наш відеоканал