.
  • .

Запорізький алюмієвий відроджується!

ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" (ЗАлК) відновив випуск алюмінієвої катанки, після простоювання обладнання на протязі двох останніх років, повідомили у Фонді держмайна.
Лінія з випуску катанки була введена в експлуатацію в червні 1999 року, а в червні 2014 року зупинена і законсервована. В даний час цех почав виробництво електротехнічної алюмінієвої катанки діаметром 9,5 мм, 12,5 мм і 15,1 мм, з алюмінієвої чушки (15-20 кг) марки А7Е, А5Е (електротехнічний алюміній).
Завдяки запуску лінії було створено 55 робочих місць, ще 35 планується створити найближчим часом. За першу добу роботи підприємство виробило 40 тонн продукції. Нагадаємо, раніше на ЗАлКу заявляли, що з 2012-го по 2015 рр. об'єднана компанія (ОК) "Російський алюміній" ("Русал", РФ) реалізувала план по знищенню українського конкурента на світовому ринку алюмінію. З цією метою було не тільки виведено з експлуатації, демонтовано і реалізовано по істотно заниженою ціною обладнання електролізного цеху, але і виведено зі складу комбінату унікальне родовище - Глухівський кар'єр кварцитів, фіктивно сформована кредиторська заборгованість перед підконтрольними російській стороні офшорними компаніями.

Підпишіться на наш відеоканал