.
  • .

Навчання рятувальників на ПАТ «Запоріжкокс»

З метою удосконалити вміння професійно, оперативно реагувати та ліквідовувати наслідки надзвичайних ситуацій на об’єктах хімічної небезпеки, сьогодні, 9 вересня, фахівці ГУ ДСНС України у Запорізькій області провели комплексні тактико-спеціальні навчання на ПАТ «Запоріжкокс».
Організатори навчань ставили за мету відпрацювання тактики ліквідації аварій та гасіння пожеж на об’єктах зберігання та переробки небезпечних хімічних речовин.
Відповідно до тактичного задуму, сталася розгерметизація одного з резервуарів з кам’яно-вугільним мастилом, внаслідок чого відбулося загоряння парів і аварійна ситуація переросла у пожежу. До ліквідації залучалися всі служби заводу і підрозділи ДСНС міста за підвищеним номером виклику. Ліквідація аварії відбувалася у декілька етапів. Спочатку рятувальники виконали інтенсивне охолодження резервуарів і технологічного обладнання, яке потрапляє у зону теплової дії, з метою запобігання розповсюдження пожежі і можливих вибухів. Після цього, рятувальники провели пінну атаку на осередок загоряння і наклали бандаж на місце розгерметизації резервуара для попередження подальшого витоку мастила.
Усього від ГУ ДСНС України у Запорізькій області залучалось 9 одиниць техніки та 45 чоловік особового складу.
«У процесі навчань ми змогли удосконалити взаємодію адміністрації та персоналу об’єкта з рятувальниками, які ліквідовували умовну аварію. Завдання виконано у повному обсязі у найкоротший термін. Відмічу, що чим більше ми проводимо подібні заходи, тим більше підвищується готовність фахівців підприємства до реагування на можливі надзвичайні ситуації на об’єктах. А це, у свою чергу, суттєво допомагає рятувальним підрозділам якомога швидше ліквідувати аварію і не допустити людських жертв» - зазначив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області, полковник служби цивільного захисту Олександр Сичов.

Підпишіться на наш відеоканал