.
  • .

Костянтин Бриль: "Надання якісної і своєчасної медичної допомоги - питання №1 для Запорізької області"

Голова облдержадміністрації передав ключі від нових "карет швидкої допомоги" керівникам структурних підрозділів комунальної установи "Територіальне медичне об'єднання "Обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф". Дев'ять сучасних спецавтомобілів оновили автопарк "швидких" обласного центру і Запорізького району.
За інформацією Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, автопарк регіонального центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф вимагає постійного ремонту і оновлення. Адже, він є найбільшою установою охорони здоров'я в області - центр об'єднує усі "швидкі допомоги" краю. Спеціалізовані медичні машини - це не лише транспортний засіб для доставки хворого, а іноді й місце, де ще до приїзду до лікувальної установи йде боротьба за життя людини. Тому в 2016 році було виділено з бюджету 16 мільйонів гривень для придбання дев'яти сучасних "швидких" класу "В" марки "Citroen". Нові машини оснащені дихальною апаратурою, сучасними засобами іммобілізації, дефібриляторами, а також усім іншим необхідним устаткуванням для надання екстреної медичної допомоги. Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зазначив, що завдяки такій підтримці в поточному році наш регіон зробив великий крок в питанні забезпечення сфери охорони здоров'я.
- Вважаю, що надання якісної і своєчасної медичної допомоги - питання №1 для Запорізької області. Наш регіон - єдиний цього року придбав автомобілі такого високого класу. Ці дев'ять "швидких" отримувалися виходячи із співвідношення ціна-якість. Хочу підкреслити, що ціна в 1 мільйон 770 тисяч - це найбільш доступний варіант в нашій країні для автомобіля такого типу і комплектації. Враховуючи, що в місті Запоріжжя мешкає найбільша кількість людей в регіоні, "швидкі" розподілені між обласним центром і довколишнім Запорізьким районам. Але території краю у будь-якому разі не будуть обділені. Вже наступного року обласна влада планує придбання ще 16 нових автомобілів для сільської місцевості. Природно, машини відрізнятимуться технічними характеристиками, головним чином прохідністю. Проте їх медична комплектація буде на такому ж високому рівні, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Також керівник регіону повідомив, що в поточному році повністю вирішено проблемне питання спецформи для працівників "швидких". Уперше за 10 років на засоби обласного бюджету був придбаний новий одяг: літні костюми і зимові куртки. Це функціональна і естетична уніформа відповідає усім вимогам, як повсякденної роботи, так і умовам надання меддопомоги під час надзвичайних ситуацій. Більше того, цього року уся первинна санітарна допомога забезпечена необхідними медикаментами. На черзі також введення сучасного електронного сервісу "103". Вже у кінці року почне працювати нове програмне і серверне устаткування, яке полегшить роботу медпрацівників і головне дозволить оперативніше реагувати на виклики пацієнтів.

Леонід Семенов

Підпишіться на наш відеоканал