.
  • .

ПАО "Запоріжсталь" досяг історичного мінімуму споживання природного газу у виробництві

ПАО "Запоріжсталь" за підсумками вересня 2016 року понизив споживання природного газу до 10 млн кубометрів в місяць.
При цьому річне споживання природного газу у виробництві комбінату знизилося удвічі. У 2012 році комбінат спожив 331 млн куб. м природного газу, в 2013 році цей показник знизився до 236 млн куб. м, в 2014 році - 221 млн куб. м, в 2015 році - вже 205 млн куб. м природного газу. У 2016 році сумарне споживання на рівні 166 млн куб. м природного газу.
"Природний газ - це критично важливий ресурс для України і один з основних елементів собівартості нашого комбінату. Ми послідовно і системно ведемо роботу зі зниження енергетичної складової в ціноутворенні нашої продукції. Цифри говорять самі за себе. Це результат комплексної роботи запорожсталівців, кожен з яких брав участь і робив свій вклад в загальний результат", зазначив Генеральний директор ПАО "Запоріжсталь" Ростислав Шурма.
ПАО "Запоріжсталь" вдалося досягти скорочення споживання природного газу за рахунок впровадження енергоефективних заходів в сталеплавильному і прокатному виробництві. Серед найбільших - зниження витрат природного газу в період плавлення при продуванні ванни киснем на 500-тонних мартенівських печах, впровадження індивідуальних режимних карт для печей.
Нагадаємо, навесні 2016 року ПАО "Запоріжсталь" спільно з ЧАО "Запоріжкокс" реалізували проект з обміну вторинним газом. Зараз в аглоцесі, ТЕЦ, групі прокатних цехів комбінату застосовується коксо-доменна і природно-доменна суміш.
У травні 2016 року ПАО "Запоріжсталь" успішно пройшов ресертифікаційний аудит Системи енергетичного менеджменту на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 50001:2011. Про це повідомляє прес-служба ПАО «Запоріжсталь».

Підпишіться на наш відеоканал