.
  • .

Коли добудують очисні споруди?

Затягування будівельних робіт по ряду об'єктів, які фінансуються з обласного бюджету, загрожує екологічною катастрофою для всього регіону. Таку позицію висловив голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Володимир Байда. На сесії, яка відбулася 31 жовтня, голова фракції ОБ виступив з вимогою публічного звіту від управління капітального будівництва. Як висловився депутат, керівництво УКБ має нести відповідальність за гальмування будівельних робіт на об’єктах, які мають важливе значення для екологічної безпеки всього регіону. Один із них – реконструкція очисних споруд в Оріхові, яка триває вже багато років і судячи з усього, завершиться не скоро.
Приміром, на запит депутата обласної ради від Опозиційного блоку Миколи Пастушенка, управління надало дивну відповідь, мовляв, наразі, необхідно провести перерахунок кошторису, тому будівництво і не проводиться. Дивну через те, що реконструкція очисних споруд заморожена вже 5 років. Роботи тут не ведуться взагалі. Невже весь цей час УКБ кошторис перераховує?
Ремонт, як потоп
Про катастрофічну ситуацію на каналізаційних очисних спорудах міська влада Оріхова без сліз не згадує. Побудовані вони були в 1965 році. За цей час обладнання застаріло. На сьогодні, ступінь очищення на об’єкті становить лише 5-10%, і це не відповідає санітарно-епідеміологічним вимогам. Ремонту потребує будівля лабораторного корпусу, в результаті корозії металу вийшов з ладу трубопровід і лоткова система. Під екологічною загрозою знаходиться р.Конка і прилеглі території.
У 2008 році тут почалися роботи з реконструкції, замовником яких виступило управління капітального будівництва обласної державної адміністрації. Але за цей час роботи виконані лише на 40%.
Не справляються, чи гальмують навмисно?
Попри те, що роботи на очисних спорудах не ведуться 5 років, кошти на продовження реконструкції весь цей час регулярно виділяються з обласного бюджету на початку року і традиційно перерозподіляються на інші потреби по його завершені. Щоразу з банальної причини - неосвоєння коштів управлінням. Так сталося і в цьому бюджетному році. На будівництво КОС в м.Оріхів були передбачені 4,4 млн. грн., Але до об'єкта реконструкції вони так і не дійшли. За 6 років «фінансових гойдалок» на реконструкцію могли бути спрямовані майже 14 млн. грн., які виділялися, але так і не були освоєні управлінням. Ця сума фактично наблизилася до передбаченої кошторисної вартості всіх робіт. Адже, згідно з експертним звітом від ДП "Укрдержбудекспертиза", який був затверджений наказом начальника УКБ ЗОДА від 10.03.2015 року № 16, кошторисна вартість в діючих цінах склала 15759,863 тис. грн. Залишок кошторисної вартості на 01.01.2016 року - 11030,291 тис.
І це далеко не єдиний проект, будівництво чи реконструкція яких затягується роками.
-У числі нереалізованих проектів - реконструкція та будівництво систем водопостачання, очисних споруд області, полігонів твердих побутових відходів, які є вкрай важливими не тільки для розвитку області, а й для екологічної безпеки всього регіону, - підкреслив голова фракції Опозиційного блоку в обласній раді Володимир Байда.
Присутній на сесії обласної ради голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль пообіцяв озвучити інформацію про результати проведеної перевірки на найближчій сесії. Цікаво буде послухати.

Сергій Горов

Підпишіться на наш відеоканал