.
  • .

Олена Силакова: «Нехай увесь світ відповість вам навзаєм»

Коли говоримо про щастя - маємо на увазі піднесений стан задоволення або повного задоволення тим, що відбувається. Неважливо, чого це стосується: смачно поїли, добре провели час, отримали добру звістку, завершили важливу справу.

Цей стан може тривати від кількох хвилин до кількох днів. Але воно завжди недовго.
Секрет якого б то не було щастя полягає в чіткому усвідомленні того медичного факту, що щастя немає. А хто вважає, що воно є, той помиляється.
І замість того, щоб шукати приводи для щастя зовні, можна зосередитися на власному стані задоволення або насолоди.

 


Чим відрізняються ці стані? Заглянемо в словник.
Задоволенням називається почуття радості, насолоди, які відчуває людина під час або після переживання будь-яких приємних відчуттів.
Задоволення - відчуття того, хто задоволений виконанням своїх прагнень, бажань, потреб.
Тобто задоволення - задоволення від зробленого для себе або для інших.


Того, що можна зробити з задоволенням, а значить з любов'ю до себе - багато. Головне, не потрапити в пастку, бо часто думають, що любов до себе полягає в тому, щоб із задоволенням задовольняти свої найпростіші потреби, забувши про обов'язки та інших людей. Наприклад, дозволити собі займатися тим, що ти хочеш: шопінг, пиво або рибалка з друзями, оточити себе романтикою або витратити всі гроші на деталь для машини ... Це все - захоплююча програма для людини-дитини, який не бажає дорослішати. Чи можна назвати це любов'ю до себе? Можна, але рівень цієї любові той же, що любов мами, у якої дитина годується в основному льодяниками і кока-колою, проводячи час переважно за комп'ютерними іграми та іншими розвагами. Така мама любить свою дитину?
Не любить, а потурає слабкостям і невгамовним капризам.


Говорячи про любов до себе, потрібно врахувати особливість чоловічої і жіночої мови. Чоловіки і жінки - різні.
 Для жінок любов до себе це зазвичай природна, що йде від душі, радісна турбота про себе, про близьких. Коли жінка піклується про все, що у неї є, відчуває і цінує краще, що в ній є, піклується про себе з радістю, і живе з внутрішнім світлом, то про таку жінку можна сказати, що вона себе любить. Любов для жінки - почуття, її любов - тепле ставлення, в центрі її любові - радість і відчуття комфорту. Турбота про себе може проявитися і в прикрашанні себе, і в маленьких сюрпризи-подарунки, які легко організувати, і в завершенні справ, які весь час починала і відкладала з якихось причин, і в організації простору навколо себе саме так, як хочеться, як зручно, щоб все було під рукою. Способів подбати про себе багато. Тільки один маленький секрет - робити потрібно саме для себе, за власним бажанням, а не тому, що треба, або «що люди скажуть або подумають». Це не егоїзм, а здоровий глузд і необхідність. Коли жінці добре - вона з великим задоволенням піклується про оточуючих. Як то кажуть - коли доктор ситий і хворому легше.


У чоловіків розуміння любові до себе інше, і до цього розуміння теж варто прислухатися. Чоловіки про любов говорять рідше, але якщо колись можна сказати, що цей чоловік себе любить, то за цим в житті чоловіка завжди будуть стояти відповідальні дії, його вчинки. Він буде себе утворювати, займатися спортом, працювати зі своїм характером, тобто для чоловіка любов до себе - це дії: що з собою робити, щоб бути бадьорим, розумним і здоровим все життя. Любов для чоловіка - дії, його любов - вимоглива, і в центрі його уваги - його сили і можливості.
В любові до себе чотири важливі напрямки: внутрішнє благополуччя, турбота про своє здоров'я, розвиток своєї культури і турбота про свою зовнішність, яка повинна радувати і вас, і тих, хто вам доріг.


І потрібно намагатися, щоб все це було. Дійсно, любити - це дієслово, і любити себе - це для себе щось робити. Що саме?
Почніть з того, щоб ніколи не скаржитися. Попросити допомоги - нормально, а скаржитися - немає. Скаржитися - це переживати свою безпорадність, яку часто самі ж собі і створили. Якщо ви себе любите - відмовитеся від образ. Образа - це реакція на те, що не дали те, що повинні були дати. Занурення в образу - хороший дитячий спосіб привернути до себе увагу, а в дорослому світі він уже не працює. Той, хто себе любить - добре знає і пам'ятає свої сильні сторони, свої переваги. Візьміть собі в роботу писати кожен день десять нових своїх достоїнств і десять достоїнств когось зі своїх близьких, знайомих або колег по роботі. Коли ви будете робити це - будете знати, що ви гідна людина, що живе серед гідних людей, і тоді любити себе виявляється простіше. Якщо ви любите себе - ви зробите свій внутрішній світ світлим. Як це зробити? Складіть список того, що вас радує, і наповнюйте цим своє життя. Якщо ви любите себе, ви почнете жити організовано, станете Автором свого життя. Той, хто любить себе, стежить, щоб його життя йшла не безглуздо, не випадково, а в ту сторону, яка вас вабить, де є перспективи. І для цього вам, можливо, захочеться вчитися і розвиватися.


Що з перерахованого у вас вийде легко, щось складніше, а щось вимагатиме багато зусиль. Але якщо ви самі про себе не будете піклуватися і любити - хто зможе або захоче це робити для вас?
Спокійно, по кроках почніть - і ви впораєтеся, і будете жити з любов'ю і з повагою до себе.
І тоді весь світ відповість вам взаємністю.

Підпишіться на наш відеоканал