Щодо профілактики перегрівань

Головне управління Держпраці у Запорізькій області надає інформацію щодо профілактики перегрівань у теплий період року.


Для профілактики перегрівання у теплий період року повинні виконуватися вимоги р.2 ДСН 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень», а саме:
- використання у виробничих приміщеннях з надлишком (явного) тепла природної вентиляції (аерації);
- організація для профілактики перегрівання працюючих в умовах нагріваючого мікроклімату раціонального режиму праці та відпочинку;
- організація приміщення в робочій зоні з оптимальним мікрокліматом для відпочинку на час регламентованих перерв, прийому їжі та ін.
- забезпечення в умовах нагріваючого мікроклімату компенсації рідин, солей, мікроелементів, розчинних в рідині вітамінів, які виділяються з організму потом для профілактики порушень водно-сольового балансу.
У період літнього сезону, коли встановлюється висока температура навколишнього повітря (280С і вище), людина відчуває додаткові теплові навантаження, які можуть викликати перегрів і порушення сольового балансу організму.
Для підтримки сольового балансу організму необхідно забезпечити виконання питного режиму. Це досягається забезпеченням справного технічного та санітарного стану сатураторних установок, питних фонтанчиків і кранів з питною водою.
Для профілактики порушень водно - сольового обміну працюючих необхідно забезпечувати постійну наявність у гарячих цехах охолодженої газованої води, кухонну сіль для індивідуального підсолювання води, по можливості хлібний квас, чай. Організовувати можливість придбання (вживання) мінеральної лужної води, безалкогольних напоїв, кисломолочних напоїв. Рекомендується вживання напоїв, охолоджених до температури 8-120С.
В якості заходів профілактики перегрівань, працівники повинні приймати середньодобові терапевтичні норми вітамінів і полівітамінів:
- вітамін А - 2 мг;
- вітамін В1 - 3 мг;
- вітамін В2 - 3 мг;
- вітамін РР - 20 мг;
- вітамін С - 150 мг;
- аспаркам -1 таблетка на добу.
Застосування лікувальних мінеральних вод індивідуально за призначенням лікаря.

 

Головний державний інспектор
відділу з питань гігієни праці
Сірогос А.А.

Додаткова інформація